F.A.Q. - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!
 • Jak zarezerwować miejsce w ekipie?

  Wyślij formularz zgłoszeniowy. Po otrzymaniu zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą . Zapisy trwają do momentu wyczerpania wolnych miejsc.

  Rezerwacje miejsca w ekipie potwierdza wpłacenie zaliczki w ciągu 3 dni roboczych od daty wystawienia Umowy. Jeśli nie możesz wpłacić zaliczki w ciągu 3 dni, skontaktuj się z Nami, ustalimy inny dogodny termin.

 • Czy mogę otrzymać fakturę?

  Tak. Fakturę możesz otrzymać do 3 miesięcy od daty zakończenia tripa. W tym celu skontaktuj się z Nami mailowo podając dane niezbędne do wystawienia faktury.

 • Czy dam radę na Waszych tripach?

  Na większości Naszych tripów wystarczy przeciętna kondycja i sprawność. 

  Jeśli masz wątpliwości, śmiało pisz, rozwiejemy je.

 • Czy mogę sam/sama dołączyć i czy zapłacę więcej?

  Jasne że możesz dołączyć sam/sama! Większość osób, które z Nami podróżują to single. To czy dołączysz do Nas sam/sama nie ma wpływu na cenę, każda osoba w ekipie płaci tyle samo.

 • Kiedy muszę zapłacić za tripa?

  Płatności zazwyczaj dokonywane są w 2 lub 3 ratach. Każdy trip ma opisany harmonogram wpłat.

  I rata – zaliczka płatna do 3 dni od dnia podpisania umowy, ostatnia rata na 30 dni przed startem tripa. Dane do przelewu otrzymasz wraz z umową (przelew złotówkowy).

 • Czy bilet lotniczy jest w cenie?

  Nie. Bilet lotniczy nie jest wliczany w koszt wyprawy.

 • Ubezpieczenie podróżne

  Uczestnicy ubezpieczani są w TU EUROPA S.A. w ramach wariantu PLUS na poniższe sumy:


  KL – Koszty Leczenia – do 40000 EUR
  KR – Koszty Ratownictwa – do 5000 EUR
  NNW – Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków – do 5000 EUR
  BP – Bagaż Podróżny (w tym sprzęt sportowy) – do 500 EUR
  OC – Odpowiedzialność Cywilna – do 50000 EUR
  oraz zachorowanie na COVID-19.

  Możesz wykupić również Ubezpieczenie od kosztów Rezygnacji z Wyprawy z Przyczyn Losowych w tym zachorowania na COVID 19. Poinformuj Nas o chęci dokupienia takiego Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy lub do 7 dni licząc od dnia wystawienia Umowy. Po tym okresie nie będzie już możliwości wystawienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji.

 • Jak wygląda zakup biletu lotniczego?

  Wyszukujemy korzystne połączenia lotnicze i oferujemy pomoc w zakupie biletu. Po potwierdzeniu terminu wyprawy każdy zostanie poinformowany o przedziale cenowym biletu lotniczego i opcjach dodatkowych przed jego zakupem. Ceny biletów lubią się zmieniać ! I zmieniają się diametralnie, dlatego podane ceny są orientacyjne, przybliżone w oparciu o dane z konkretnego dnia.
  Zazwyczaj prosimy o odpowiedź zwrotną do 72h, które opcje wybierasz. Następnie my kupujemy bilety lotnicze a w mailu zwrotnym odsyłamy potwierdzenie zakupu biletu z widoczną dokładną kwotą do zapłaty (do 3 dni na to samo konto co zaliczka). Jeśli podstawowa orientacyjna cena podskoczy przy zakupie o 200 zł przed zakupem skontaktujemy się z Tobą.

  Możesz też zakupić bilet samodzielnie, po wcześniejszej konsultacji z Nami bo np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta.

  Jeśli interesuje Cię opcja wylotu z innego portu lotniczego, poinformuj Nas o tym podczas rezerwacji wyprawy.

 • Czy mogę dołączyć wraz z dzieckiem?

  Na niektórych tripach może nie być to problemem, ale na innych może być zbyt trudne. Każdy trip ma indywidualny plan i poziom trudności. Skontaktuj się z Nami a my rozwiejemy Twoje wątpliwości.

 • W jakim wieku są osoby w ekipie?

  Na Naszych tripach przodują osoby w przedziale wiekowym od 25 – 40 są też i osoby 50-cio i 60-cio letnie. Ważna jest pogoda ducha i pozytywne nastawienie.

 • Jak się spakować na tripa?

  Każda osoba z ekipy dostanie maila z Tripowym Niezbędnikiem w formie pdf z informacjami praktycznymi, tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody, przydatnych aplikacji itd.

 • Plecak czy walizka?

  Zdecydowanie na Nasze wyprawy polecamy plecak. Jest najwygodniejszy, najbardziej uniwersalny.

 • Czy mogę zrezygnować?

  Szczegółowe warunki rezygnacji z tripa określone są w Ogólnych Warunkach Umowy (OWU). Widoczne w zakładce Kontakt – Dokumenty do pobrania.

 • Co to jest Turystyczny Fundusz Gwarancyjny? 

  Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (II filar) stanowi dodatkowe zabezpieczenie na wypadek niewypłacalności przedsiębiorców turystycznych.

  Przedsiębiorcy profesjonalnie zajmujący się organizowaniem imprez turystycznych lub ułatwianiem nabywania powiązanych usług turystycznych, są obowiązani odprowadzać składkę na rzecz Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego od każdego uczestnika imprezy turystycznej lub korzystającego z powiązanych usług turystycznych.

  -pokrywa on koszty kontynuacji imprezy turystycznej lub koszty powrotu do kraju, obejmujące w szczególności koszty transportu i zakwaterowania, w tym także w uzasadnionej wysokości koszty poniesione przez podróżnych, w przypadku gdy organizator turystyki lub przedsiębiorca ułatwiający nabywanie powiązanych usług turystycznych, wbrew obowiązkowi, nie zapewnia tej kontynuacji lub tego powrotu;

  -dokonuje zwrotu wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną lub każdą opłaconą usługę przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych, w przypadku gdy z przyczyn dotyczących organizatora turystyki lub przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych lub osób, które działają w ich imieniu, impreza turystyczna lub którakolwiek opłacona usługa przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych nie została lub nie zostanie zrealizowana,

  -zapewnia zwrot części wpłat wniesionych tytułem zapłaty za imprezę turystyczną odpowiadającą części imprezy turystycznej lub za każdą usługę opłaconą przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych odpowiadającą części usługi, która nie została lub nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących organizatora turystyki lub przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych, lub osób, które działają w ich imieniu.

 • Co to jest gwarancja ubezpieczeniowa? 

  Gwarancja Ubezpieczeniowa (I filar) stanowi zabezpieczenia na wypadek niewypłacalności biura podróży tj. 

  -pokrycie kosztów kontynuacji imprezy turystycznej lub kosztów powrotu do kraju,

  -zwrot wpłat za imprezę turystyczną lub każdą zapłaconą usługę przedsiębiorcy ułatwiającemu nabywanie powiązanych usług turystycznych, jeśli nie odbyła się (albo nie odbędzie się) ona z przyczyn dotyczących organizatora turystyki lub przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych lub osób, które działają w ich imieniu,

  -zwrot wpłaty za tą część imprezy turystycznej lub za każdą opłaconą usługę, która nie została lub nie zostanie zrealizowana z przyczyn dotyczących organizatora turystyki lub przedsiębiorcy ułatwiającego nabywanie powiązanych usług turystycznych, lub osób, które działają w ich imieniu.

 • Co powinienem wiedzieć na temat wymaganych szczepień?

  W miejsca, do których latamy nie ma szczepień  obowiązkowych, są natomiast szczepienia zalecane. 

  Szczepienia zalecane to takie, które powinno się wykonać przed planowana wyprawa dla własnego bezpieczeństwa aby zminimalizować ryzyko komplikacji zdrowotnych. 

  Istotną kwestia jest region do jakiego się udajesz, bowiem lista szczepień zalecanych różni się w zależności od rejonu docelowego. Najczęściej na liście szczepień zalecanych widnieją szczepienia przeciwko : 

  WZW A

  WZW B

  DUR BRZUSZNY 

  BŁONICA

  TEZEC 

  KRZTUSIEC

  POLIO 

  CHOLERA 

  WSCIEKLIZNA

  Niektóre szczepienia objęte są polskim kalendarzem szczepień obowiązkowych wieku dziecięcego.Warto sprawdzić czy i które z wyżej wymienionych przyjąłeś już jako dziecko.

  Jak się zaszczepić, od czego zacząć, gdzie i kiedy iść?

  Na wizytę do lekarza medycyny podróży zgłoś się najpóźniej na 8 tygodni przed wyprawą. Taki okres pozwala na zaplanowanie optymalnej profilaktyki oraz dogodne przeprowadzenie szczepień, ponieważ czasem potrzebne jest przyjęcie kilku dawek szczepionki. Lekarz  weźmie pod uwagę stan Twojego zdrowia, przebyte szczepienia, cel podróży i poinformuję jaka profilaktyka jest zalecana w danym przypadku, wyda kwalifikacje do szczepień,  skompletuje zawartość apteczki podróżnej w oparciu o Twój stan zdrowia.

  Podstawowe wyposażenie apteczki podróżnej zawiera plastry, leki przeciwbólowe – paracetamol ( koniecznie BEZ ibuprofenu, kwasu acetylosalicylowego ) na biegunkę/problemy żołądkowe, na przeziębienie, probiotyki, na alergie, oparzenia słoneczne oraz te które przyjmujesz na co dzień.

  Koniecznym jest zapoznanie się z przepisami kraju do którego się udajesz, także tego w którym masz przesiadkę aby wiedzieć czy leki które chcesz przewozić są legalne, nie widnieją na liście zabronionych. Można zapoznać się ze stroną Międzynarodowej Rady Kontroli Narkotyków INCB.

 • ODWIEDŹ NASZ

  Instagram