O nas - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Zapraszamy na Tripa!

Nowe inspiracje? Nowe wspomnienia? Dołącz do ekipy Klubu Podróżników SpontanTripy!

O Tripach

Dołącz do ekipy!

Nie jesteśmy typowym biurem podróży. Jesteśmy biurem wyprawowym, przygodowym pokazującym że podróżowanie samemu nie musi być ani drogie ani nudne.

Czy jesteś sam, czy w parze niema to najmniejszego znaczenia. Na naszych tripach panuje przyjacielska atmosfera, podróżujemy głównie w kameralnych grupach, dzięki czemu czujesz się jak w gronie dobrze znanych Ci osób. Zawierasz nowe przyjaźnie, tańczysz w beach clubach, próbujesz nowych rzeczy, a każdy dzień to nowa przygoda.

Tripy organizowane są w oparciu o Nasze autorskie plany podróży, tworzone na podstawie własnych bezcennych doświadczeń podróżniczych, dzięki czemu są niepowtarzalne i oryginalne. Programy są różnorodne, nieszablonowe oraz bogate w wiele atrakcji, układane w taki sposób w jaki my sami lubimy zwiedzać, podróżować.

Dołącz do SpontanTripów

Nie ograniczamy się jedynie do turystycznych miejsc cieszących się wielką popularnością, docieramy także do tych kameralnych, magicznych i urokliwych o których nie pisze się w przewodnikach, wykraczając poza schematy, poznając ich autentyczność.

Przemieszczamy się zarówno lokalnymi środkami transportu rikszami, tuk - tukami, rowerami jak i busami, samochodami, łódkami, promami, samolotami bądź po prostu pieszo. Nocujemy zarówno w guesthousach, jak i w hotelach, po klimatyczne chatki, domki na plaży, na drzewie, czy po środku dżungli z dala od cywilizacji. Podróżujemy świadomie, szanując lokalną kulturę, zwyczaje, tradycje i przede wszystkim środowisko.

Dla kogo są Nasze Tripy?

Jeśli zawitałeś na Naszą stronę to zapewne interesuje Cię czy Nasze tripy są dla Ciebie?

Otóż jeżeli jesteś osobą z pozytywnym nastawieniem wobec nowych doświadczeń, nastawiony na przygodę, ranne wstawanie Ci nie straszne, kolekcjonujesz piękne wspomnienia, lubisz towarzystwo innych ludzi, bądź też brakuje Ci towarzysza na wspólne eksplorowanie świata, to lepiej trafić nie mogłeś! To właśnie na Naszych tripach poznasz ludzi z podobnymi pasjami, gdzie zawiązują się niesamowite przyjaźnie na lata.
Jeśli natomiast cenisz sobie ponad wszystko komfort, wygodę, wysoki standard podróży, lubisz duuuużo marudzić, narzekać, nie w głowie Ci ruszenie się z leżaka, to niestety ale musisz poszukać innego biura ! :)

Jak to się zaczęło?

Wszystko zaczęło się od organizowania tripów dla Nas samych oraz w niewielkim gronie dobrze znanych Nam osób. Z każdym tripem świat co raz bardziej Nas zaskakiwał i co raz częściej ciągnęło Nas w nieznane. Chcieliśmy więcej doświadczać i więcej odkrywać. Potrafiliśmy godzinami szperać w internecie polując na promocję linii lotniczych, porównując oferty różnych przewoźników. Na każdy wyjazd tworzyliśmy plan, analizując go pod każdym kątem, kalkulując, dopracowując tak aby dany trip wykorzystać w 100%.

Historia SpontanTripów

Zagłębialiśmy się w czytanie blogów, artykułów i oglądanie vlogów podróżniczych, dzięki czemu natrafialiśmy na klimatyczne miejsca rzadziej odwiedzane przez turystów.

Z czasem zrodził się pomysł współdzielenia pasji z innymi. Zaczęliśmy podróżować z nieznanymi, równie pozytywnymi i głodnymi świata ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Podczas tripów podziwialiśmy między innymi bliźniacze wieże Petronas Tower w Malezji, odwiedziliśmy najstarszy las deszczowy Taman Negara, zachwycaliśmy się niebywałym pięknem Garden by the Bay w nowoczesnym Singapurze, smakowaliśmy wyśmienitego Pad Thaia w Tajlandii, kosztowaliśmy owocu, który ma własny znak zakazu - Duriana, oglądaliśmy wschody i zachody słońca na rajskich wyspach Koh Lipe czy Koh Phangan, przebyliśmy nie jeden trekking na wzgórza, tarasy widokowe, przejechaliśmy pociągiem cudowną trasę widokową na Sri Lance, spaliśmy po środku lankijskiej dżungli, jeździliśmy rowerem po uśmiechniętym wybrzeżu Afryki - Gambia, stąpaliśmy po lodowcach Islandii, podziwialiśmy buchajace gejzery i malownicze wodospady krainy ognia i lodu, zawitaliśmy w księstwie Monako, objechaliśmy lazurowe wybrzeże, uciekaliśmy przed meduzami na wyspie Comino, zaglądaliśmy do jeziora morskiego na Gozo,

poznaliśmy liczne zabytki wielokulturowej Malty, wędrowaliśmy przez góry do ukrytej między klifami plaży, podziwiając przy tym bajeczne krajobrazy Sardynii, przejechaliśmy wysokoalpejską trasę widokową w Austrii, zajadaliśmy się chaczapuri w gruzińskim Batumi, przemierzyliśmy rowerem kilka białoruskich wiosek, explorowalismy opuszczone tereny Czarnobyla i Prypeci, przechadzaliśmy się po marokańskich uliczkach, stąpaliśmy po Słoweńskim wąwozie w Alpach Julijskich, odwiedziliśmy nie jedną klimatyczną knajpkę we Włoszech, smakowaliśmy wina w Porto, zawitaliśmy w operze Lwowskiej, robiliśmy pocztówkowe zdjęcia w magicznym Budapeszcie, zjechaliśmy rowerem wyspę wulkanów Lanzarote, popijaliśmy karaibski rum wśród palm Dominikany, podziwialiśmy jeden z 7 cudów świata w Meksyku, nurkowalismy na wyspach Gili, huśtaliśmy się na huśtawkach nad tarasmi ryżowymi na Bali, pomieszkaliśmy parę miesięcy na wyspie wiecznej wiosny - Maderze oraz na jednej z Kanaryjskich Wysp Teneryfie.

Azja

Jest kontynentem na punkcie którego można oszaleć, pokochać go i na który chce się wracać.

Rok 2020 niestety nie dał nam wielu możliwości podróżniczych. Sporo wyjazdowych planów musieliśmy odwołać ze względu na panującą pandemie. Świat się zatrzymał. Mnóstwo ograniczeń, obostrzeń i to właśnie w tym okresie zdaliśmy sobie sprawę jak bardzo jesteśmy uzależnieni od podróży. Tak oto zrodził się projekt organizowania aktywnych tripów w kameralnym gronie osób po świecie.

Azja

ODWIEDŹ NASZ

Instagram