Rajskie Bali + Nusa Penida - Wyjazdy na Spontanie! - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Rajskie Bali + Nusa Penida

Zjawiskowe Bali oraz rajskie, zaciszne plaże z turkusową wodą na Nusa Penida podczas jednej podróży! Bujna indonezyjska przyroda, mistyczne świątynie, wyjątkowa kultura, balijska kuchnia, orzeźwiające kąpiele pod wodospadami! Niesamowite tarasy ryżowe, kąpiele w basenach infinity oraz słynne balijskie huśtawki w magicznej scenerii! To i wiele więcej!

12 dni
Wielkość grupy: 10-12 osób
4450zł

Dostępne terminy

24.09-05.10.2023

Plan tripu

Dzień 1-3

Wylot z Polski lub Berlina do Denpasar. Spotkanie na lotnisku z polskim opiekunem grupy oraz dojazd do miejsca zakwaterowania – Ubud miejscowości artystów i sztuki, położonej wśród pól ryżowych oraz stromych wąwozach, które jest uważane za kulturalne serce wyspy Bali. To tutaj znajduje się wiele miejsc ze spektakularnymi tarasami ryżowymi.

Odpoczynek po podróży, aklimatyzacja po długim locie. Zwiedzanie okolicy, Ubud marketów, smakowanie balijskiej kuchni, korzystanie z życia nocnego balijskiej miejscowości oraz integracja.
Nocleg Ubud.

Dzień 4

Przejazd w kierunku wodospadu Tukad Cepung, znajdującego się w jaskinii, który stanowi gratkę dla wielu fotografów i jest jednym z oryginalnych wodospadów na Bali. Znajduje się na samym końcu w jaskini, znany jest z widocznych gołym okiem promieni słonecznych, wpadających do jaskini.

Następnie udamy się w kierunku położonego w magicznym miejscu, jednego z bardziej znanych w okolicy wodospadów jakim jest Kanto Lampo. Przez miejscowych zwany również Air Terjun Kanto Lampo, który powstał po uderzeniu lawiny w rejon rzeki Kanto Lampo, gdzie kaskady wody spływają po naturalnie wyrzeźbionych kamiennych schodach czyniąc ten wodospad wyjątkowym. Tutaj możliwość zażywania chłodzących, orzeźwiających kąpieli. Tego dnia odwiedzimy również autentyczną, tradycyjną balijską wioskę jaką jest Penglipuran wraz z charakterystyczną dla wyspy zabudową.

Nocleg Ubud.

Dzień 5

Po śniadaniu jedziemy w stronę ukrytego klejnotu w północnych górach Bali jakim jest wodospad Sekumpull, składający się z 6-7 kaskad o wysokości aż 80 metrów! Tutaj odbędziemy trekking a po dotarciu na miejsce zażyjemy orzeźwiających kąpieli pod wodospadem gdzie można poczuć moc tych niesamowitych wodospadów kaskadowych !

Następnie przejazd w kierunku najbardziej charakterystycznej hinduistycznej świątyni na Bali, która powstała w XVII wieku, stanowi wizytówkę wyspy i jest jedną z najczęściej fotografowanych i odwiedzanych światyń w kraju Pura Ulun Danu. Położona na wysokości 1200 m.n.p.m., na jeziorze Beratan, otoczona pięknym ogrodem. Również tego dnia zatrzymamy się pod słynącą z wielu zdjęć bramę Handara Gate.
Nocleg Ubud.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd w stronę położonego wśród bujnej, tropikalnej indonezyjskiej roślinności w magicznej scenerii wodospadu jakim jest Nungnung. Tutaj po dotarciu na miejsce będzie można zażywać orzeźwiających, chłodzących kąpieli! Wodospad ma 50 metrów wysokości i jest jednym z większych i wyższych wodospadów na Bali. Otoczony piękną zielenią, położony niezwykle malowniczo co czyni miejsce magicznym.

Następnie przejazd w kierunku największych tarasów ryżowych na Bali, wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jakimi są Jatiluwih. Zajmują one teren ponad 600 hektarów, rozsiane na wzgórzach, gdzie wszechobecna zieleń ciągnie się aż po horyzont.

Dzień 7

Ten dzień spędzimy w Alas Harum. To Tutaj będziemy podziwiać przepiękne zielone pola ryżowe, które pokrywają rozległe strome wzgórza. Chętni (dodatkowo płatne) będą mogli pohuśtać się na huśtawce w pięknej scenerii tj.nad bajkowymi tarasami ryżowymi, palmami, również możliwość korzystania z basenów infinity z pięknym widokiem na magiczne tarasy ryżowe!

Nocleg Ubud.

Dzień 8

Tego dnia odwiedzimy również małpi lasu Monkey Forest (kompleks świątynny z licznymi małpami) gdzie będziemy oglądać małpy w ich naturalnym środowisku. Miejsce jest klimatyczne, znajdują się tu świątynie, liczne mury porośnięte mchem, liany, mostki, strumyk, co dodaje wyjątkowości temu miejscu.

Po drodze odwiedzimy świątynie Tirta Empul która obecnie jest ostoją szlaku turystycznego. Tutaj można obserwować miejscowych, biorących udział w tradycjach, lub samemu oczyścić się w fontannach. Główną atrakcją świątyni są dwa baseny zasilane wodą z 30 fontann. Wierni najpierw składają ofiary bogom w głównej świątyni, następnie udają się do basenów, by zanurzyć się w oczyszczającej wodzie. Zawitamy na plantacji słynnej, najdroższej na świecie kawy jaką jest kopi luwak. Tutaj oprócz smakowania, poznamy również cały proces jej tworzenia.
Nocleg Ubud.

Dzień 9-10

Rankiem przeprawa speedboatem na wyspę Nusa Penida , która zachwyca krajobrazami, naturalnymi atrakcjami. Zaciszne rajskie plaże z turkusową wodą, strzeliste klify, drogi wiodące przez zielone wzgórza dziewiczej dżungli. Odwiedzimy słynny view point na klifach jakim jest T-Rex oraz czas na relaks i plażowanie na pobliskiej plaży.
Nocleg Nusa Penida – 2 dni.

Dzień 11-12

Wykwaterowanie oraz powrót na Bali. Spakowani jedziemy na nocleg bliżej lotniska. Tutaj odpoczynek po aktywnych dniach, również ostatnia wspólna, pożegnalna kolacja.


W dzień wylotu transfer na lotnisko w Denpasar, pożegnanie z opiekunem grupy oraz wylot do Polski.

Cena zawiera

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

* Zakwaterowanie podczas trwania wyprawy w klimatycznych, balijskich miejscówkach tj. guesthous’ach, hotelikach, domkach (z basenikami). Pokoje 2 osobowe.

Wyżywienie
Wyżywienie:

* Śniadania,

Transport
Środek transportu:

* Wszystkie przejazdy wymagane do realizacji planu prywatnym busem z lokalnym kierowcą,

* Transfer lotniskowy,

* Transfery lokalne,

* Wszystkie opłaty parkingowe, paliwowe, drogowe,

* Speedboat Nusa Penida,

Atrakcje
Atrakcje:

* Zwiedzanie oraz wejściówki do balijskich świątyń (Ulun Danu, Tirta Empul),
* Wejście do Alas Harum,
* Wejście Małpi Las,
* Wstęp Handara Gate,
* Zwiedzanie tradycyjnej balijskiej wioski Penglipuran,
* Trekking oraz wejściówki na wodospady Tukad Cepung, Sekumpull, Kanto Lampo, Nungnung Waterfall,
* Wejście plantacja kawy Kopi Luwak,
* Zwiedzanie tarasów ryżowych wpisanych na listę UNESCO Jatiluwih,
* Zwiedzanie wyspy Nusa Penida,

Inne
Inne:

* Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie,

* Opiekę polskiego opiekuna/lidera wyprawy,

* Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40000 euro, KR 5000 euro, NNW 5000 euro, OC 50000 euro) w tym zachorowania na Covid-19,

* Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

* Tripowy Niezbędnik – wysłany na maila w formie pdf przed startem wyprawy, który zawiera informacje praktyczne tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody, przydatnych aplikacji, dokumentów wjazdowych itd.),

* Koszty organizacyjne oraz koszty logistyczne,

Cena nie zawiera

* Bilet lotniczy – Przelot z/do Polski to orientacyjny koszt który waha się między 3600~5500 PLN lub druga tańsza alternatywa to przelot z/do Berlina tutaj orientacyjny koszt waha się między 2900~4000 PLN (w zależności od wybranych dodatkowych usług/opcji bagażowych). Loty z przesiadką. Możliwość przylotu z innego kraju po wcześniejszym ustaleniu z Nami. Pomagamy w zakupie.

* Wyżywienie oprócz śniadań,

* Wiza turystyczna Bali – 35$, ewentualne dodatkowe testy na COVID-19,

Dodatkowe informacje

*TRIP AKTYWNY – Będziemy przemieszczać się klimatyzowanym busem (z polskim opiekunem grupy oraz lokalnym angielskojęzycznym kierowcą), pieszo podczas trekkingów oraz wstawać rano (może zdarzyć się spontaniczna, niewygodna zmiana planów jak na podróżnika przystało).

Opis trekkingów:

* Trekking Sekumpull Waterfall – poziom trudności średni. Do pokonania schody, przewyższenia. Orientacyjny czas ~ 1,5h (w zależności od tempa). Zalecane obuwie : sandały trekkingowe z dobrą przyczepnością.
* Trekking Tukad Cepung – poziom trudności łatwy. Droga wiedzie przez strumień. Do pokonania schody, przewyższenia. Orientacyjny czas ~ 1h (w zależności od tempa). Zalecane obuwie : sandały trekkingowe z dobrą przyczepnością.
* Trekking Nungnung- poziom trudności łatwy. Do pokonania schody, przewyższenia. Orientacyjny czas ~ 1h (w zależności od tempa). Zalecane obuwie : sandały trekkingowe z dobrą przyczepnością.
*Szczepienia – Obowiązkowe: COVID-19. Zalecane: WZW A, WZW B, błonica, dur brzuszny, tężec, krztusiec, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.
*Minimalna liczba osób w ekipie by potwierdzić grupę i termin to 8. Czas do którego potwierdzimy wyprawę w wybranym terminie to najpóźniej 20 dni przed datą rozpoczęcia wyprawy.
*Noclegi i wyżywienie – Nocujemy w klimatycznych balijskich miejscach z basenami. Noclegi w trzech miejscach tj. Ubud, Nusa Penida oraz Sanur lub okolice Kuta/Jimbaran. Pokoje posiadają łóżka zarówno jednoosobowe jak i dwuosobowe. Może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym dużym łóżkiem podwójnym z osobą tej samej płci. Szacowana kwota na wyżywienie w granicach około 200USD (w zależności od preferencji).
*Pogoda – Na Bali panuje klimat równikowy wilgotny, przez większość dni w roku jest bardzo ciepło i wilgotno. Średnia temperatura około 26-32 stopni.
*Przelot i bagaż – Oferujemy bezprowizyjną pomoc przy zakupie biletów lotniczych. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz kupić bilety we własnym zakresie (bo, np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta, kraju). Każdy zostanie poinformowany o cenie biletu przed jego zakupem, a następnie poproszony o wpłatę środków na jego zakup. Staramy się proponować najkorzystniejsze połączenia lotnicze, dlatego daty wylotu/powrotu mogą ulec zmianie +/- 2 dni (po wcześniejszym ustaleniu z całą wyjazdową grupą). Czasami zdarza się, że taka zmiana przylotu/wylotu na dzień wcześniej/później pozwala zaoszczędzić nie małą różnicę w cenie.

Etapy płatności - Płatność w ratach!

1 rata

1500zł

w ciągu 3 dni od zawarcia Umowy

2 rata

1500zł

w ciągu 14 dni od potwierdzenia wyprawy

3 rata

1450zł

do 30 dni przez rozpoczęciem wyprawy

Zgłoś się

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą.

  Bali - zasady wjazdu

  * Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na Bali. Wymagana jest wiza turystyczna (do kupienia na lotnisku w Denpasar po wylądowaniu).

  * Możesz przylecieć na Bali z Polski, jeśli posiadasz zaświadczenie o przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19

  * Szczegółowe informacje na temat zasad wjazdu na Bali znajdują się również na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/indonezja

  * Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z Podróży z Przyczyn Losowych w tym zachorowania na COVID-19. Poinformuj Nas o chęci kupna Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy lub do 7 dni licząc od daty wystawienia Umowy. Po tym okresie nie będzie już możliwości wykupienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji. Więcej info TUTAJ

  *Pozostawiamy sobie lekki margines na modyfikacje planu ( zmiana kolejności zwiedzania atrakcji, zamiana dni ) z przyczyn nie zależnych od Nas (bo np. wstęp do którejś z atrakcji zostanie ograniczony z powodu COVID-19 lub warunków atmosferycznych)

  ODWIEDŹ NASZ

  Instagram