Gruzja w Pigułce - Wyjazdy na Spontanie! - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Gruzja w Pigułce

Wybierz się na wyprawę nad Morze Czarne, gdzie będziesz podziwiać magiczne krajobrazy Kaukazu, smakować gruzińskiego wina oraz lokalnej kuchni. To tutaj zobaczysz niesamowite malownicze górskie szlaki, cudowne panoramy Górnej Swanetii oraz wypoczniesz na plaży w słynnym Batumi.

8 dni
Wielkość grupy: 8-13
2580zł

Dostępne terminy

16.06-23.06.2022
25.06-2.07.2022

Plan tripu

Dzień 1

Wylot z Polski (Warszawa lub Katowice) do Kutaisi. Lot bezpośredni. Ranny przylot na lotnisko w Kutaisi oraz spotkanie z liderem wyprawy. Przejazd w kierunku Jaskini Prometeusza, której ogólna długość wynosi około 11 km, ma 22 komory i w Gruzji uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie.


Popołudniowe zakwaterowanie, wieczorny spacer pod katedrę Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, która jest najcenniejszą budowlą sakralną w mieście oraz symbolem Kutaisi Katedra Bagrati.
Nocleg w Kutaisi.

Dzień 2

Przejazd rankiem w kierunku miasteczka położonego w przepięknych górach Kaukaz – Mestii. Leży ono na wysokości 1500 metrów n.p.m. i jest wpisane na listę UNESCO. Region zamieszkany przez Swanów. Najbardziej charakterystyczne są tutaj średniowieczne baszty rodowe, które służyły Swanom za warownię jak i dom.


Po drodze zatrzymamy się w wąwozie Martvili, który przejdziemy pieszo, póżniej natomiast przepłyniemy się kilka minut pontonem po rzece Abasha, aby zobaczyć prawdziwe piękno tego niesamowitego wąwozu z innej perspektywy.

Nocleg w Mestii.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd w miejsce gdzie rozpoczniemy trekking nad jeziora Koruldi. Podczas trekkingu ( i dobrej widoczności ) będzie Nam towarzyszył najpiękniejszy widok na Uszbę ( kaukaska “wiedźma” – jeden z najbardziej znanych gruzińskich szczytów, ma dwa wierzchołki i przez wspinaczy uważany jest za najtrudniejszy szczyt do zdobycia na całym Kaukazie ).


Następnie przejazd terenowymi samochodami w kierunku Ushguli – osady położonej na wysokości ponad 2000 m n.p.m.: uważanej za najwyżej położoną osadę w Europie. Wpisana na listę UNESCO. Ushguli to też synonim niedostępności. Przez część roku droga prowadząca do Ushguli jest całkowicie nieprzejezdna lub bardzo trudna do pokonania. Leży malowniczo, samotnie wśród szczytów Gruzji, w tym u stóp słynnego wierzchołka Szchary, pięciotysięcznika zdobywanego przez wielu alpinistów. Zobaczymy m.i.n. średniowieczne wieże oraz cerkiew Lamari która znajduje się na wzgórzu, górując nad pozostałymi wioskami. Nocleg w Mestia/Ushguli.

Dzień 4

Z samego rana malowniczy trekking pod lodowiec Shkhara – to tutaj zobaczymy jedne z najpiękniejszych gruzińskich widoków. Trasa prowadzi doliną wśród rozległych zielonych wzgórz, po drodze strumienie, krowy a w oddali najwyższe góry gruzińskiego Kaukazu. Podziwianie krajobrazów, gdzie soczysta zieleń kontrastuje z zimnymi, ośnieżonymi szczytami. Nocleg w Mestii.

Dzień 5

Po śniadaniu przejazd do Batumi jednego z najpiękniejszych i najstarszych miast Gruzji, stolicy rejonu Adżarii, położonej nad Morzem Czarnym. ​W planie spacer po słynnym nadmorskim bulwarze oraz czas wolny na zakup pamiątek.


Wieczorem czeka nas 30-minutowy rejs statkiem po zatoce, dzięki czemu mamy szansę podziwiać zachód słońca oraz gruziński kurort z innej perspektywy.


W drodze do Batumi przystanek przy Zaporze Enguri która do 1988r. była najwyższą łukową zaporą wodną na świecie.

Nocleg w Batumi.

Dzień 6

Po śniadaniu wizyta w Ogrodzie Botanicznym, którego największym atutem jest lokalizacja albowiem znajduje się tuż przy urwistym brzegu morza, na tzw. Zielonym Przylądku. Miejsce idealne dla osób, chcących uciec od zgiełku miasta. To tutaj można podziwiać niezwykłe okazy roślin, spacerować wśród szumu drzew.


Przejazd na plażę w Sarpi, która znajduje się na zachodnim wybrzeżu Gruzji w bezpośrednim sąsiedztwie granicy z Turcją. Morze w regionie Sarpi uważane jest za najczystsze w Gruzji. Nocleg w Batumi.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd w kierunku jednego z najpiękniejszych kanionów w Gruzji – Okatse. Trasa wiedzie wśród korony drzew, mostkami zwisającymi, po przejściu których dotrzemy do punktu widokowego umieszczonego na platformie gdzie można podziwiać okolice z góry.

Nocleg w okolicach Kanionu Okatse.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko w Kutaisi. Pożegnanie z liderem wyprawy oraz wylot do Polski.

Mapa tripu

Mapa tripu

Cena zawiera

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

* Zakwaterowanie w klimatycznych miejscach tj. hotelach, guesthouse, domkach. Pokoje 2 osobowe (mogą się zdarzyć z 2 dni gdzie będą dostępne tylko pokoje 3 lub 4 osobowe). Łącznie 7 noclegów.

Wyżywienie
Wyżywienie:

* 7 Śniadań każdego dnia trwania wyprawy,

Transport
Środek transportu:

* Wszystkie przejazdy wymagane do realizacji planu (około 800km) prywatnym, klimatyzowanym busem z lokalnym kierowcą,

* Przejazd samochodami terenowymi na trasie Mestia-Ushguli,

* Transfer lotniskowy,

* Wszystkie opłaty parkingowe, paliwowe i drogowe.

Atrakcje
Atrakcje:

* Trekkingi kanionem Okatse, nad jeziora Koruldi i pod lodowiec Shkhara,

* Pływanie pontonem po rzece Abasha w kanionie Martvili,

* Podziwianie Zapory Enguri,

* Podziwianie Jaskini Prometeusza,

* Wizyta w Parku Botanicznym,

* Podziwianie słynnych Cerkwii i Katedr (Lamari, Bagrata itd.),

* 30-minutowy rejs statkiem po zatoce w Batumi,

* Zwiedzanie wszystkich miast, wiosek i punktów widokowych ujętych w planie w Kutaisi, Mestii, Ushguli, Batumi itd.

Inne
Inne:

* Wstęp do wszystkich atrakcji wymienionych w planie,
* Opiekę lidera wyprawy,
* Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40000 euro, KR 5000 euro, NNW 5000 euro, OC 50000 euro),
* Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
* Tripowy Niezbędnik – wysyłany na maila w formie pdf przed startem wyprawy, który zawiera informacje praktyczne tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody itd.)
* Koszty organizacyjne.

Cena nie zawiera

* Bilet lotniczy – Przelot do Kutaisi realizowany jest za pośrednictwem linii lotniczych WizzAir z/do jednego z 2 polskich miast (Warszawa, Katowice). Koszt biletów waha się między 500-1500 PLN (w zależności od wybranych usług/opcji dodatkowych cena będzie wyższa). Pomagamy w zakupie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz zakupić bilety we własnym zakresie.

* Wyżywienie oprócz śniadań,

* Ewentualne dodatkowe testy na COVID-19.

Dodatkowe informacje

 • Wyprawa aktywna – Wymagana przeciętna kondycja. Przemieszczamy się busem z lokalnym kierowcom, pieszo podczas trekkingów oraz wstajemy rano w celu realizacji planu wyprawy (może zdarzyć się spontaniczna, niewygodna zmiana planów jak na podróżnika przystało). Orientacyjny czas trekkingów:
  Trekking nad jeziora Koruldi (+/- 3h) – stopień trudności średni.
  Trekking pod lodowiec Shkhara (+/- 6 h) – stopień trudności łatwy. Droga wiedzie dolinką po płaskim terenie.
  Zaleca się spakowanie w duże plecaki + jeden mały na wycieczki.


 • Zasady wjazdu – Polacy mogą przekraczać granicę zarówno z paszportem, jak i dowodem osobistym. Oprócz dowodu osobistego dobrze mieć ze sobą paszport, ponieważ większość gruzińskich urzędów oraz punktów usługowych uznaje wyłącznie paszport jako dokument potwierdzający tożsamość. Obywatele polscy, bez względu na cel podróży, mogą wjechać do Gruzji bez wizy.


 • Szczepienia – Obowiązkowe: brak. Zalecane: WZW A, WZW B, błonica, tężec, krztusiec, kleszczowe zapalenie mózgu, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.


 • Minimalna liczba uczestników by potwierdzić grupę i termin to 8. Czas do którego potwierdzimy wyprawę w wybranym terminie to 20 dni przed datą rozpoczęcia wyprawy.


 • Noclegi i wyżywienie – Pokoje posiadają łóżka zarówno jednoosobowe jak i dwuosobowe. Może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym dużym łóżkiem podwójnym z osobą tej samej płci. Szacowana kwota na wyżywienie w granicach 150-200USD (w zależności od preferencji).


 • Pogoda – Temperatura czerwiec to około 24-28 stopni. W wyższych partiach górskich będzie chłodniej – średnia temperatura 16-20 stopni.


 • Przelot i bagaż – Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz kupić bilety we własnym zakresie (bo, np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta). Natomiast my oferujemy pomoc.Każdy zostanie poinformowany o przedziale cenowym biletu lotniczego i opcjach dodatkowych przed jego zakupem, a następnie poproszony o wpłatę środków na jego zakup.

Etapy płatności - Płatność w ratach!

1 rata

1000zł

w ciągu 3 dni od zawarcia Umowy

2 rata

1580zł

do 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Zgłoś się

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą.

  Covid - bezpieczna rezerwacja

  * Gwarantujemy zwrot środków w ciągu 14 dni na wszystkie wyprawy, na wypadek gdyby wyprawa nie mogła się odbyć, plan nie byłby możliwy do zrealizowana z powodu pandemii COVID-19. Bilety lotnicze natomiast kupowane są od firmy zewnętrznej. Przy zakupie można dokupić dodatkową usługę (w zależności od linii lotniczej może być wliczona w cenie biletu), dzięki której w przypadku gdyby nagle zmieniły się przepisy wjazdowe, zostały wprowadzone obostrzenia uniemożliwiające realizację planu, bilety będzie można przebukować na inny termin/kierunek.

  * Istnieje możliwość wykupienia Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z przyczyn losowych w tym zachorowania na COVID-19. Poinformuj Nas o chęci kupna Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy lub do 7 dni licząc od daty wystawienia Umowy. Po tym okresie nie będzie już możliwości wykupienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji.

  *Możesz przylecieć do Gruzji z Polski bez dodatkowych obostrzeń na tę chwilę jeśli posiadasz zaświadczenie o przyjęciu pełnego ważnego cyklu szczepienia przeciwko COVID-19 14 dni przed wlotem do Gruzji.
  - lub zaświadczenie o statusie ozdrowieńca, potwierdzające zakończenie izolacji domowej/kwarantanny w ostatnich 100 dniach oraz zaświadczenie o przyjęciu pierwszej dawki szczepionki przeciwko COVID-19
  - lub zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (w języku angielskim).
  Przed podróżą niezbędne jest wypełnienie specjalnego formularza elektronicznego potrzebnego na wjazd do Gruzji dla osób niezaszczepionych. Więcej informacji https://www.gov.pl/web/dyplomacja/gruzja.

  *Pozostawiamy sobie lekki margines na modyfikacje planu z przyczyn nie zależnych od Nas (bo np. wstęp do którejś z atrakcji zostanie ograniczony z powodu COVID-19, warunków atmosferycznych)

  ODWIEDŹ NASZ

  Instagram