Magiczna Islandia - Wyjazdy na Spontanie! - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Magiczna Islandia

Odwiedź fascynujący kraj ognia i lodu, w którym zobaczysz prawdziwe wulkany, dymiące gejzery, niesamowite lodowce oraz największe wodospady Europy w otoczeniu wspaniałej surowej przyrody. Przeżyj niesamowitą przygodę w bajecznej krainie, która na każdym kroku zaskakuje cudownymi krajobrazami oferując moc niespodzianek! To właśnie tutaj zobaczysz potęgę natury!

Wielkość grupy: 8-10 osób
3350zł

Dostępne terminy

14.06-19.06.2023
20.06-25.06.2023
02.09-07.09.2023
09.09-14.09.2023

Plan tripu

Dzień 1

Wylot z Warszawa Chopin około godziny 21:00 liniami WizzAir. Lot bezpośredni. Spotkanie z liderem wyprawy na lotnisku w Keflaviku, odbiór samochodów oraz dojazd do miejsca zakwaterowania (~1,5h).

Dzień 2

Przejazd z rana w kierunku najpiękniejszych wodospadów południowej części kraju. Pierwszym jaki będziemy podziwiać jest Seljalandsfoss – jeden z najbardziej znanych, pocztówkowych wodospadów na Islandii. Można go obejść z każdej strony, także od tyłu a przy okazji trochę zmoknąć.


Udamy się do wąskiego kanionu gdzie znajdziemy ukryty wśród wysokich skał wodospad Gljúfrabúi.Odwiedzimy najbardziej popularny wśród turystów wodospad Skógafoss. Położony na klifie dawnego wybrzeża, który przyciąga majestatycznym wyglądem oraz olbrzymią siłą. Zobaczymy jeden z piękniejszych wodospadów w okolicy – Kvernufoss gdzie i tutaj możemy wejść za kaskadę wodospadu.

Następnie przejazd w kierunku malowniczej, najbardziej znanej na Islandii czarnej plaży jaką jest Reynisfjara. Charakterystycznymi cechami jest czarny piasek oraz bazaltowe skały przypominające wielkie kościelne organy.Plaża graniczy ze skalistym, bardzo wietrznym cyplem Dyrhólaey na który również się udamy. Tutaj będziemy podziwiać wyjątkowy krajobraz wyrzeźbiony przez fale morskie. Połączenie oceanu, czarnych, wulkanicznych plaż, imponujących formacji skalnych a z drugiej strony górskie szczyty i wulkany pokryte lodowcami.
Powrót do domku w godzinach wieczornych.

Dzień 3

Wczesnym rankiem wyruszymy w podróż przez równinę żwiru, strumieni i pól lawy – Mýrdalssandur, ciągnącą się między lodowcem a Oceanem Atlantyckim. To tutaj będziemy podziwiać pola lawy pokryte mchem ciągnące się po horyzont. Po drodze zobaczymy uroczy, historyczny Kościół Hofskirkja w Hof, którego dach pokryty jest mchem.


Dotrzemy do najczęściej fotografowanego cudu natury na Islandii – spektakularnej laguny Jökulsárlón będącej jeziorem polodowcowym z górami lodowymi.


Zawitamy również na położonej przy lagunie czarnej, diamentowej plaży – Diamond Beach, która nazwę zawdzięcza występującym na niej bryłom lodowym, przypominającym kawałki diamentów. Po drodze przystanek pod laguną lodowcową Fjallsárlón.


Tego dnia przemierzymy również piękny, wąski i głęboki na blisko 100 metrów kanion – Fjaðrárgljúfur. Powrót do domku w godzinach wieczornych.

Dzień 4


Tego dnia zawitamy w najdalej na północ wysuniętej stolicy świata, innej niż wszystkie oraz największym mieście na wyspie jakim jest Reykjavik. Zobaczymy kościół Hallgrímskirkja, który ma 74.5 m wysokości i jest drugim pod względem wysokości budynkiem na Islandii. Przespacerujemy się główną ulicą, Rainbow Street, posmakujemy słynnego islandzkiego hot doga jakim jest pylsur. Zobaczymy innowacyjny, nieszablonowy budynek, który otrzymał nagrodę od UE za oryginalność i nowoczesność w którym mieści się opera i hale koncertowe – Harpa. Następnie czas wolny (możliwość zakupu pamiątek, kosztowania islandzkiej kuchni).

Następnie jedziemy w kierunku malowniczej, urokliwej dolinki tzw. Dymiącej, Parującej Doliny gdzie znajduje się gorąca górska rzeka Reykjadalur. Tutaj czeka Nas trekking (około 3,5-4km w jedną stronę) po dotarciu na miejsce natomiast relaks podczas kąpieli w ciepłej górskiej rzece w otoczeniu malowniczych, bajkowych islandzkich krajobrazów. Po drodze napotykać będziemy unoszące się kłęby gorącej pary, wrzące muliska świadczące o tutejszej dużej aktywności geotermalnej.


Powrót do domku w godzinach późnych popołudniowych.

Dzień 5

Przejazd trasą tzw. Złotego Kręgu do najważniejszych atrakcji przyrodniczych południowej Islandii. Spacer wokół jeziora wulkanicznego Kerid znajdującego się wewnątrz krateru wygasłego wulkanu Grímsne. Długi na 270 metrów, a głęboki na około 55 metrów.


Wejdziemy na obszar doliny geotermalnej Haukadalur, gdzie znajdują się słynne gejzery Geysir oraz Strokkur (wybucha co około 5-10 minut i wyrzuca słup wody na wysokość około 30 m)


Będziemy podziwiać kaskady złotego wodospadu znajdującego się na rzece Hvítá – Gullfoss, który wyróżnia się spośród innych islandzkich wodospadów swoim kształtem, albowiem składa się z dwóch części. Na koniec dnia zrelaksujemy się w gorących źródłach w malowniczej islandzkiej scenerii (dla chętnych). Następnie zrelaksowani jedziemy w stronę lotniska.

Jeśli wystarczy czasu zatrzymamy się w okolicach Fagradalsfjall – wulkanu, który niedawno miał swoją ostatnią erupcję. Tutaj również można podziwiać potęgę natury – lawę, która pokryła zbocza gór tworząc również spektakularne pola lawowe.

Dzień 6


Pożegnanie z liderem/opiekunem wyprawy. Wylot do Polski. Wylot planowany o godzinie 00:15. Przylot do Warszawy w godzinach rannych tj. 19, 25 czerwiec, 7 i 14 wrzesień 06:15.

Mapa tripu

Mapa tripu

Cena zawiera

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

* Zakwaterowanie podczas trwania wyprawy w klimatycznym islandzkim domku z gorącą banią (hot tub) – 4 noclegi,


Transport
Środek transportu:

* Wynajem 2 samochodów Dacia Duster lub podobny,
* Wszystkie opłaty parkingowe, paliwowe i drogowe.

Atrakcje
Atrakcje:

* Zwiedzanie słynnych Islandzkich wodospadów (Gulfoss, Seljalandsfoss, Gljúfrabúi, Skógafoss, Kvernufoss),
* Wejście na Kerid – krater i jezioro wulkaniczne,
* Gejzery Geysir oraz Strokkur,
* Słynny kościół Hofskirkja porośnięty mchem,
* Czarna plaża Reynisfjara, półwysep Dyrhólaey,
* Spacer kanionem Fjaðrárgljúfur,
* Podziwianie laguny lodowcowej Jökulsárlón,
* Podziwianie laguny lodowcowej Fjallsárlón,
* Plaża Diamond Beach,
* Trekking nad rzekę Reykjadalur,
* Spacer po Reykjaviku,

Inne
Inne:

* Wstęp do wszystkich atrakcji wymienionych w planie,

* Opiekę lidera wyprawy,

* Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40000 euro, KR 5000 euro, NNW 5000 euro, OC 50000 euro),

* Składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy,

* Tripowy Niezbędnik – wysłany na maila w formie pdf przed startem wyprawy, który zawiera informacje praktyczne tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody itd.)

* Koszty organizacyjne oraz koszty logistyczne,

Cena nie zawiera

* Bilet lotniczy – Przelot do Keflavik realizowany jest za pośrednictwem firmy zewnętrznej linii lotniczych WizzAir z/do Warszawa Chopin. Lot bezpośredni. Wyloty z Warszawy w godzinach około 21:00. Wylot z Keflavik w godzinach około 00:15. Orientacyjny koszt biletów waha się od 800-1900 PLN (w zależności od wybranych dodatkowych usług/opcji bagażowych cena będzie wyższa). Pomagamy w zakupie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz zakupić bilety we własnym zakresie.

* Wyżywienie,

* Wstęp do Secret Lagoon (dla chętnych koszt około 120 zł)

Dodatkowe informacje

 • Wyprawa aktywna – Będziemy dużo przemieszczać się samochodami, wstawać rano, wracać późno. Do Naszej dyspozycji będą 2 samochody ( 2×5 osób, łącznie 10). Wyprawa w formule self-drive tj. jeden samochód prowadzi zawsze lider, drugi uczestnicy. Warto wspomnieć że drogi na Islandii są proste, a prowadzenie samochodu tutaj to sama przyjemność!
  *Opis trekkingu:
  Trekking nad rzekę Reykjadalur – Do pokonania około 3,5-4km w jedną stronę oraz około 170m przewyższeń. Orientacyjny czas około 1-1,5h (w zależności od tempa).

 • Zasady wjazdu – Polacy mogą przekraczać granicę zarówno z paszportem, jak i dowodem osobistym. Obywatele polscy, bez względu na cel podróży, mogą przylecieć na Islandię bez wizy.

 • Szczepienia – Obowiązkowe: brak. Zalecane: WZW A, WZW B, błonica, tężec, krztusiec, kleszczowe zapalenie mózgu, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.

 • Pogoda – Czerwiec temperatura waha się od 6-16 stopni. Wrzesień średnia temperatura to 11 stopni. Wyspa słynie ze zmienności pogody, która jest spowodowana jej lokalizacją. Wiatry i deszcze znacznie obniżają odczuwalną temperaturę.


 • Minimalna liczba uczestników by potwierdzić grupę i termin to 8. Czas do którego potwierdzimy wyprawę w wybranym terminie to 20 dni przed datą rozpoczęcia wyprawy.

 • Noclegi i wyżywienie – Nocujemy w domku na „odludziu” z hot tub, gdzie relaksujemy się wieczorami po aktywnym dniu. 3 pokoje 2os, jeden pokój 4os (2 łóżka piętrowe). Wyżywienie we własnym zakresie. Mamy dostępną wyposażoną kuchnię a w żywność zaopatrujemy się w marketach dzięki czemu obniżamy koszty. Można zabrać ze sobą niektóre produkty już z Polski. Trzeba pamiętać również o codziennym przygotowaniu na cały dzień kanapek, przekąsek oraz napoi. Szacowana kwota na wyżywienie w granicach 400-500PLN (w zależności od preferencji).

 • Przelot i bagaż – Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz kupić bilety we własnym zakresie (bo, np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta). Natomiast my oferujemy pomoc. Każdy zostanie poinformowany o przedziale cenowym biletu lotniczego i opcjach dodatkowych przed jego zakupem, a następnie poproszony o wpłatę środków na jego zakup.

Etapy płatności - Płatność w ratach!

1 rata

1000zł

w ciągu 3 dni od zawarcia Umowy

2 rata

1000zł

w ciągu 14 dni od potwierdzenia wyprawy przez Organizatora

3 rata

1350zł

do 30 dni przez rozpoczęciem wyprawy

Zgłoś się

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą.

  Covid - bezpieczna rezerwacja


  * Istnieje możliwość wykupienia Ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z podróży z przyczyn losowych . Poinformuj Nas o chęci kupna Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy lub do 7 dni licząc od daty wystawienia Umowy. Po tym okresie nie będzie już możliwości wykupienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji.

  *Pozostawiamy sobie lekki margines na modyfikacje planu z przyczyn nie zależnych od Nas (warunków atmosferycznych - co na Islandii jest częstym zjawiskiem , zamiana kolejności zwiedzania, dni lub np. wstęp do którejś z atrakcji zostanie ograniczony).

  ODWIEDŹ NASZ

  Instagram