Meksykańska Przygoda - Wyjazdy na spontanie! - aktywnie i z pomysłem! - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Meksykańska Przygoda

Wybierz się z Nami na meksykańskiego Tripa po półwyspie Jukatan oblanego ciepłymi, lazurowymi wodami morza Karaibskiego oraz Zatoki Meksykańskiej. Zobaczymy niezwykłe kolonialne perełki, zabytki Majów, rajskie, dziewicze wysepki oraz będziemy zażywać orzeźwiających kąpieli w jaskiniach zwanych Cenotami.

14 dni
Wielkość grupy: 10-14 osób
4200zł

Dostępne terminy

25.01-07.02.2022

Plan tripu

Dzień 1-2

Wylot z Warszawy lub Berlina w godzinach porannych. Loty z krótką przesiadką w jednym z europejskich miast. Przylot na lotnisko w Cancun zaplanowany jest na godziny wieczorne. Spotkanie z liderem/opiekunem wyprawy na lotnisku w Cancun oraz dojazd do miejsca zakwaterowania. Relaks, odpoczynek po podróży. Zwiedzanie okolicy, spacer uliczkami, smakowanie meksykańskiej kuchni.


Nocleg Cancun.

Dzień 3

Wyjazd rankiem w kierunku Chichen Itza – prekolumbijskiego miasta Majów, którzy wznieśli ogromne kamienne budowle, które zachwycają i przyciągają ludzi z całego świata. Najcenniejszym zabytkiem jest Świątynia Kukulkana – piramida, która różni się od egipskich piramid ściętym wierzchołkiem. 365 schodów, które symbolizują ilości dni w roku, sama konstrukcja piramidy ściśle nawiązuje do kalendarza majów.


W kompleksie znajduje się także świątynia Wojownika, której ściany są ozdobione wizerunkiem boga deszczu Tzompantli – więzienie z wnętrzem udekorowanym czaszkami, obserwatorium astronomiczne El Caracol oraz największe w Ameryce Środkowej boisko do gry w pelotę – rodzaj tenisa rozgrywanego na boisku otoczonym ścianami, o które odbijana jest piłka.


Zwiedzanie miasteczka Valladolid które urzeka swoją spokojną atmosferą, urokiem barwnej kolonialnej zabudowy i parkami z egzotyczną roślinnością. Odbędziemy spacer po malowniczej Calle de los Frailes oraz zobaczymy Convent of San Bernardino of Siena – jedna z najstarszych budowli chrześcijańskich na Jukatanie. Na koniec dnia zażyjemy kąpieli w pobliskich Cenotach.


Nocleg w Valladolid.

Dzień 4

Wczesnym rankiem wyjazd i przeprawa na karaibską wyspę Holbox oddzieloną od stałego lądu laguną gdzie natura odgrywa nadal podstawową rolę. Niewielka, niemalże dziewicza wyspa, woda gładka bez fal o niespotykanym kolorze, biały piasek, wysokie palmy, niespieszne życie mieszkańców.


Po wyspie nie jeżdżą samochody, będziemy ją zwiedzać rowerami lub wypożyczonym melexami, które są bardzo popularne w tym regionie. Wzdłuż brzegu wysepki wiszą hamaki i huśtawki, a malutka wioska cała udekorowana jest kolorowymi muralami.


Powrót i nocleg w Valladolid.

Dzień 5

Rankiem przejazd w kierunku stolicy Jukatanu – Meridy. Zobaczymy tętniące życiem stare miasto, przejdziemy się reprezentacyjną ulicą miasta – Paseo de Montejo, zobaczymy Palacio Canton, odwiedzimy klimatyczny park z kościółkiem, główny plac miasta – Plaza Grande.


Po drodze zawitamy w miasteczku Izamal, które nazywane jest żółtym miastem. Majowie odprawiali w nim ceremonię czczenia Boga. Zobaczymy klasztor San Antonio de Padua, przespacerujemy się uliczkami miasteczka.


Nocleg w mieście Merida.

Dzień 6

Wyjazd rankiem w kierunku Uxmal gdzie znajduje się jedna z głównych atrakcji miejsca piramida Czarownika – Piramide del Advinio wysoka na 38 metrów, jedna z najdziwniejszych piramid, jaką zbudowali Majowie. Wizerunek Chaaca, boga deszczu w mitologii Majów, jest tu wszechobecny.


Zobaczymy również Dom Mniszek – który posiada liczne zdobienia, maski boga deszczu i podobizny innych czczonych przez Majów bóstw, Pałac Gubernatora z niską zabudową, która liczy 100 metrów długości i tak jak inne budowle Uxmal w dużej części pokryta jest płaskorzeźbami.


Po zwiedzaniu kąpiel w pobliskich Cenotach.


Nocleg w mieście Merida.

Dzień 7

Tego dnia czeka Nas przejazd w miejsce pełne natury, a konkretnie do Laguna de Bacalar, gdzie doświadczymy bogactwa kulturowego i przyrodniczego. Okolicę zwiedzimy podczas pływania łódką lub kajakiem.


Nazwa Bacalar wywodzi się od wyrażenia Majów „Sian Ka’an Bakhalal”, co oznacza „miejsce, w którym rodzi się niebo”. Znajduje się na południu meksykańskiego stanu Quintana Roo, który stał się popularnym miejscem dla turystyki ekologicznej i zapewnia miejsce relaksu dla wszystkich odwiedzających.


Podczas naszej przeprawy w głębię Laguny Bacalar, poznamy takie cenoty jak: Cenote Bruja znana również pod nazwą czarownica jest najgłębszą cenotą o ponad 100 metrowej głębokości czy Cenota Esmeralda.


Nocleg w Bacalar.

Dzień 8

Tego dnia znajdziemy się w miejscu jakim jest nadrzecze rzeki, która wpada do jeziora, czyli Los Rapidos. To doskonałe miejsce na swobodny wypoczynek na hamaku lub chętni mogą wypłynąć w rejs kajakiem po lagunie. Mieści się tu dobrze rozwinięta turystyczna infrastruktura – wiele knajpek i pubów, które tętnią życiem!


Odwiedzimy również „Fort San Filipe de Bacalar”, określany jako „Zamek św. Filipa Bacalar”, który znajduje się w historycznym centrum miasta.


Nocleg w Bacalar.

Dzień 9-10

Z samego rana udamy się do miasta Tulum które zostało wzniesione przez Majów na 12-metrowym klifie, z którego rozciąga się piękny widok na błękitne wody Morza Karaibskiego. Zobaczymy m.i.n. Świątynię Boga Wiatru oraz inne pozostałości po dawnym mieście Majów wyróżniające się na tle innych swoim szczególnym położeniem.


Zawitamy także w Coba gdzie główną atrakcją jest Piramida Ixmoja, która znajduje się pośród gęstej dżungli, ma 42 metry wysokości i należy do najwyższych piramid na Jukatanie.


Odpoczynek na rajskich plażach. Czas wolny. Dla chętnych możliwa wycieczka fakultatywna do rezerwatu biosfery Sian Ka’an, który jest wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.


Nocleg w Tulum.

Dzień 10-13

Ostatnie dni naszego Tripa to czas wolny na plażowanie, kąpiele w Morzu Karaibskim, kąpiele słoneczne, zakup pamiątek.


Wylot do Warszawy/Berlina zaplanowany jest 14-tego dnia wyprawy w godzinach wieczornych. Transfer na lotnisko oraz pożegnanie z liderem/opiekunem wyprawy.


Nocleg w okolicach Playa del Carmen.

Mapa tripu

Mapa tripu

Cena zawiera

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

* Zakwaterowanie w hotelach, apartamentach, guesthouse’ach (niektóre z basenami). Pokoje w większości 2 osobowe z łazienkami (mogą się zdarzyć z 2 dni gdzie będziemy mieli dostępne tylko pokoje 3 lub 4 osobowe)
Łącznie 13 noclegów.

Wyżywienie
Wyżywienie:

* Częściowe wyżywienie tj. w niektórych miejscach noclegowych śniadania.

Transport
Środek transportu:

* Wszystkie przejazdy wymagane do realizacji planu (około 1300km) prywatnym busem z lokalnym kierowcą,

* Przeprawa promowa na wyspę Holbox,

* Transfer lotniskowy,

* Wszystkie opłaty parkingowe, paliwowe i drogowe.

Atrakcje
Atrakcje:

* Wizyta w prekolumbijskich miastach Majów – Chichen Itza, Uxmal, Coba, Tulum

* Kąpiele w Cenotach

* Przeprawa promowa, oraz wynajem rowerów/wózków golfowych na wyspie Holbox

* Pływanie łódką po Lagunie de Bacalar

* Plażowanie na rajskich plażach w Cancun, Tulum, okolice Playa del Carmen

* Zwiedzanie wszystkich miast, wiosek i punktów widokowych ujętych w planie w Cancun, Valladolid, Merida, Izamal itd.

Inne
Inne:

* Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie,
* Opiekę polskiego lidera/opiekuna wyprawy,
* Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 100.000 euro, KR 7.000 euro, NNW 10.000 euro, OC 100.000 euro),
* Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,
* Tripowy Niezbędnik – wysłany na maila w formie pdf przed startem wyprawy, który zawiera informacje praktyczne tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody itd.)
* Koszty organizacyjne.

Cena nie zawiera

* Bilet lotniczy – Przelot realizowany jest za pośrednictwem linii lotniczych KLM/Air France z/do Warszawa/Berlin. Koszt biletów waha się między 2300-3500 PLN (w zależności od wybranych dodatkowych usług/opcji bagażowych cena różni się). Pomagamy w zakupie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz zakupić bilety we własnym zakresie.

* Wyżywienie oprócz śniadań w niektórych dniach,

* Ewentualne dodatkowe testy na COVID-19,

Dodatkowe informacje

 • Opis wyprawy – 1 tydzień (objazdówka) będziemy przemieszczać się busem (z polskim opiekunem grupy oraz lokalnym hiszpańsko, angielskojęzycznym kierowcą, guidem) wstawać rano w celu realizacji planu wyprawy (może zdarzyć się spontaniczna, niewygodna zmiana planów jak na podróżnika przystało). Objazdówka + ostatnie dni wypoczynek.

 • Zasady wjazdu – Polacy mogą przekraczać granicę z paszportem. Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu do Meksyku. Obywatele Polski, bez względu na cel podróży, mogą przylecieć do Meksyku bez wizy.

 • Szczepienia – Obowiązkowe: brak. Zalecane: WZW A, WZW B, błonica, tężec, krztusiec, dur brzuszny, wścieklizna, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.

 • Noclegi i wyżywienie – Pokoje posiadają łóżka zarówno jednoosobowe jak i dwuosobowe. Może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym dużym łóżkiem podwójnym z osobą tej samej płci. Szacowana kwota na wyżywienie w granicach 250-300USD (w zależności od preferencji).

 • Pogoda – Styczeń, luty średnia temperatura w dzień to około 25-27 stopni, w nocy natomiast około 20-22 stopnie.

 • Minimalna liczba uczestników by potwierdzić grupę i termin to 8. Czas do którego potwierdzimy wyprawę w wybranym terminie to najpóźniej 20 dni przed datą rozpoczęcia wyprawy.

 • Przelot i bagaż – Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz kupić bilety we własnym zakresie (bo, np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta). Natomiast my oferujemy bezprowizyjną pomoc. Wyszukujemy najbardziej korzystne połączenia lotnicze. Każdy uczestnik zostanie poinformowany o cenie biletu przed jego zakupem, a następnie poproszony o wpłatę środków na jego zakup. Staramy się proponować najkorzystniejsze połączenia lotnicze, dlatego daty wylotu/powrotu mogą ulec zmianie +/- 2 dni (po wcześniejszym ustaleniu z grupą)

Etapy płatności - Płatność w ratach!

1 rata

1000zł

w ciągu 3 dni od zawarcia Umowy

2 rata

2000zł

w ciągu 14 dni od potwierdzenia wyprawy przez Organizatora

3 rata

1200

na 7 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Zgłoś się

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą.

  Covid - bezpieczna rezerwacja

  * Gwarantujemy zwrot środków w ciągu 14 dni na wszystkie wyprawy, na wypadek gdyby wyprawa nie mogła się odbyć, plan nie byłby możliwy do zrealizowana z powodu pandemii COVID-19. Bilety lotnicze natomiast kupowane są od firmy zewnętrznej - linii lotniczych (do 7 dni od daty potwierdzenia terminu wyprawy). Przy zakupie można dokupić dodatkową usługę (w zależności od linii lotniczej może być wliczona w cenie biletu), dzięki której w przypadku gdyby nagle zmieniły się przepisy wjazdowe, zostały wprowadzone obostrzenia uniemożliwiające realizację planu, bilety będzie można przebukować na inny termin/kierunek.

  *Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z podróży z przyczyn losowych w tym zachorowania na COVID-19 (np. gdyby wyszedł Ci pozytywny test). Poinformuj Nas o chęci kupna Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy.

  *Od początku pandemii COVID-19 Meksyk pozostawił otwarte swoje granice lotnicze bez większych restrykcji. Szereg linii lotniczych obsługuje międzynarodowe rejsy z Europy do Meksyku. Szczegółowe informacje na temat zasad wjazdu do Meksyku znajdują się na https://www.gov.pl/web/dyplomacja/meksyk

  *Dla osób niezaszczepionych, przed lotem powrotnym wymaga się dodatkowego testu na COVID-19.

  *Przed lotem powrotnym do Polski należy wypełnić Elektroniczną Kartę Lokalizacji Podróżnego https://www.gov.pl/web/gov/wypelnij-klp

  *Pozostawiamy sobie lekki margines na modyfikacje planu z przyczyn nie zależnych od Nas (bo np. wstęp do którejś z atrakcji zostanie ograniczony z powodu COVID-19)

  ODWIEDŹ NASZ

  Instagram