Lankijska Przygoda - Wyjazdy na Spontanie! - Wyjazdy na spontanie! – aktywnie i z pomysłem!

Lankijska Przygoda

Wybierz się na egzotycznego Tripa na Sri Lankę, kraju który zaskakuje swoją różnorodnością. To tutaj będziesz podziwiać krajobrazy od gór, poprzez zielone plantacje herbaty, palmowe dżungle do pięknych plaży. Zażyjesz orzeźwiających kąpieli pod wodospadami, przejedziesz pociągiem przez niekończące się pola herbaty, odbędziesz niejeden trekking i zobaczysz słonie w ich naturalnym środowisku.

14 dni
Wielkość grupy: 10-12 osób
3950zł

Dostępne terminy

4.12-17.12.2022

Plan tripu

Dzień 1-2

Wylot z Warszawy do Colombo. Dojazd do miejsca zakwaterowania. Relaks, aklimatyzacja, odpoczynek po podróży. Popołudniowy rejs łodzią po lagunie Negombo, podziwianie zachodu słońca.


Nocleg Negombo.

Dzień 3-4

Tego dnia wyruszymy w głąb kraju w kierunku świątyni buddyjskiej składającej się z pięciu jaskiń, która powstawała w okresie od I wieku p.n.e. do XVIII wieku – Złota Świątynia. Znajduje się w mieście Dambulla i jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO.


Aby zobaczyć świątynie wykute w skale (jedne z najważniejszych miejsc kultu buddyjskiego na Sri Lance) wejdziemy 160 metrów wzwyż, z góry natomiast rozciąga się ładna panorama na okolice.


Trekking na wschód słońca na lankijską skałę Pidurangala o wysokości 199 metrów. Miejsce uznawane jest jako jeden z piękniejszych punktów widokowych na Sri lance skąd można podziwiać Lwią Skałę w całej okazałości wraz z otaczającą ją dżunglą oraz wzniesieniami.


Safari w jednym ze słynnych Parków Narodowych Kaudulla lub Minneriya. Parki Narodowe są królestwem słoni, które są symbolem Sri Lanki, nierozerwalnie związane z jej historią, pomagały również wznosić świątynie buddyjskie. Przemierzając park jeepami, będziemy podziwiać te majestatyczne zwierzęta.

Nocleg Dambulla/Sigiriya.

Dzień 5

Po śniadaniu zmierzamy w kierunku miasta Kandy wpisanego na listę UNESCO jako święte miasto buddyzmu. Jest to drugie pod względem wielkości miasto w kraju często określanego mianem kulturalnej stolicy wyspy.


Położone niezwykle malowniczo – na brzegu jeziora i w otoczeniu gór. Znajduje się tu Świątynia Zęba, w której przechowywany jest ząb należący do samego Buddy. Zwiedzanie świątyni, gdzie na terenie znajduje się kilka różnych budynków. Zobaczymy muzeum słonia, który niegdyś uczestniczył w procesjach czczenia zęba Buddy, natomiast pośmiertnie został wypchany i ustawiony za szybą. W drodze do Kandy przystanek pod świątynią hinduską w Matale. Zawitamy również w ogrodzie przypraw tzw. Spice Garden.


Nocleg Kandy.

Dzień 6-7


Po śniadaniu jedziemy w kierunku Ella – górskiej, niewielkiej miejscowości w Krainie Herbaty. Miasteczko położone pośród dżungli, niewielkich gór, dolin, wodospadów oraz plantacji herbaty co czyni go jednym z piękniejszych na Cejlonie.

Trekking pod wodospad Ramboda Falls. Zatrzymamy się również w Tea Factory, gdzie wejdziemy do fabryki i poznamy cały herbaciany proces. Będziemy podziwiać Nine Arch Bridge (najczęściej fotografowane miejsce na całej Sri Lance) kamienny most kolejowy, z dziewięcioma łukami, zbudowany przez Brytyjczyków na wysokości 3100m. n.p.m. Zobaczymy popularny w tym regionie wodospad Ravana Falls.


Przejedziemy się pociągiem wśród pól herbacianych jedną z najpiękniejszych tras kolejowych na świecie – Hill Country. Odbędziemy trekking na pobliską górę – Little Adam’s Peak aby zobaczyć niesamowitą panoramę jaka rozpościera się z jego szczytu. Dla osób które lubią adrenalinę polecamy pobliski Zipline.

Nocleg Ella.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd w kierunku Haputale, gdzie będziemy podziwiać cudowny krajobraz, intensywny ogrom zieleni rozległych pól herbacianych, góry i doliny. To tutaj odwiedzimy herbaciany raj – jedne z piękniejszych pól herbacianych wraz ze zjawiskowym punktem widokowym – Lipton’s Seat. Miejsce położone jest na wysokości 1970 m. n.p.m., z którego rozpościera się widok w stromo opadającą dolinę. Przejazd tuk tukiem (lokalnym środkiem transportu) wśród malowniczych pól herbacianych.

Zobaczymy również najwyższy wodospad na Sri Lance mierzący 263 metry – Bambarakanda Falls.
Nocleg Haputale.

Dzień 9

Tego dnia po śniadaniu zmierzamy w kierunku kolejnego przystanku na Naszej trasie – Udawalawe.
Tutaj odwiedzimy Elephant Transit Home – sierociniec dla słoniątek. Miejsce założone przez Lankijski rząd do którego trafiają słoniątka między 1 a 5 rokiem życia, które z różnych powodów zostały osierocone (kłusownicy, śmierć rodziców). Popołudniowy relaks, kąpiele w basenie.

Nocleg Udawalawe.

Dzień 10-13

Po śniadaniu przejazd w kierunku południowego wybrzeża Sri Lanki – Tangalle/Mirissa. Najbliższe trzy dni to relax na plażach, kąpiele słoneczne oraz czas wolny.


Odwiedzimy Mirisse gdzie zobaczymy Coconut Tree Hill – wyjątkowy, często fotografowany klif porośnięty palmami, oraz Parrot Rock małą wysepkę znajdująca się przy plaży Mirissa Beach. Zobaczymy również wielkiego Buddę w świątyni w Dickwella.
Nocleg Tangalle/Mirissa.

Dzień 14

Ostatni dzień Naszego Tripa to przejazd w kierunku Negombo, na nocleg bliżej lotniska przed lotem powrotnym do Polski. Po drodze zatrzymamy się również w wylęgarni żółwi. Przystanek w malowniczym, kolonialnym mieście Galle które słynie z urokliwych, wąskich uliczek, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO gdzie znajduje się najcenniejszy zabytek oraz serce Galle jakim jest fort wysunięty w morze i otoczony przez nie z trzech stron.

Nocleg Negombo.


Transfer na lotnisko w Colombo. Wylot do Polski.

Mapa tripu

Mapa tripu

Cena zawiera

Zakwaterowanie
Zakwaterowanie:

* Zakwaterowanie w klimatycznych miejscach tj. hotelikach, domkach, guesthouse’ach (niektóre z basenami). Pokoje 2 osobowe (mogą się zdarzyć z 2 dni gdzie będziemy mieli dostępne tylko pokoje 3 lub 4 osobowe)
Łącznie 13 noclegów.


Przykładowy standard noclegów :

Wyżywienie
Wyżywienie:

* 12 Śniadań podczas trwania wyprawy

Transport
Środek transportu:

* Wszystkie przejazdy wymagane do realizacji planu prywatnym, klimatyzowanym busem z lokalnym kierowcą,

* Transfer lotniskowy,

* Przejazd tuk-tukami (lokalnymi środkami transportu) wśród pól herbacianych,

* Wszystkie opłaty parkingowe, paliwowe i drogowe.

Atrakcje
Atrakcje:

* Trekking na wzgórze z tarasem widokowym Pidurangala,

* Safari w Kaudulla National Park lub Minneriya National Park,

* Zwiedzanie kompleksu świątyń w mieście Dambulla, Świątyni Zęba w Kandy,

* Wizyta na plantacjach herbaty Lipton’s Seat, Tea Factory w okolicy Nuwara Eliya,

* Trekking na wzgórze Little Adam’s Peak oraz Nine Arch Bridge,

* Wodospady Ravana Falls, Bambarakanda, Ramboda Falls,

* Przejazd pociągiem na trasie widokowej z Ella do Haputale,

* Odwiedziny słoniątek w Udawalawe Elephant Transit Home,

* Wizyta w wylęgarni żółwi,

* Coconut Tree Hill, Parrot Rock Mirissa, Fort w Galle,

* Boat Safari na Lagunie w Negombo,

* Wizyta w Spice Garden,

Inne
Inne:

* Bilety wstępu do wszystkich atrakcji wymienionych w planie,

* Opiekę polskiego lidera/opiekuna wyprawy,

* Ubezpieczenie podróżne KL i NNW (KL 40000 euro, KR 5000 euro, NNW 5000 euro, OC 50000 euro),

* Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy,

* Tripowy Niezbędnik – wysłany na maila w formie pdf przed startem wyprawy, który zawiera informacje praktyczne tj. co zabrać na wyprawę, jak się spakować, informacje dotyczące waluty, cen na miejscu, pogody itd.),

* Koszty organizacyjne.

Cena nie zawiera

* Bilet lotniczy – Przelot do Colombo realizowany jest za pośrednictwem linii lotniczych LOT z/do Warszawy. Koszt biletów waha się między 2500-3900 PLN (w zależności od wybranych dodatkowych usług/opcji bagażowych cena różni się). Pomagamy w zakupie. Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz zakupić bilety we własnym zakresie.

* Wyżywienie oprócz śniadań,

* Wiza turystyczna Sri Lanka – około 40$, Lion Rock (dla chętnych – około 140 zł)

* Ewentualne dodatkowe testy na COVID-19 (na tę chwilę nie wymagane przy wjeździe)

Dodatkowe informacje

 • Wyprawa aktywna – Będziemy dużo przemieszczać się busem (z polskim opiekunem grupy oraz lokalnym angielskojęzycznym kierowcą, guidem), pieszo podczas trekkingów oraz wstawać rano w celu realizacji planu wyprawy (może zdarzyć się spontaniczna, niewygodna zmiana planów jak na podróżnika przystało). Zaleca się spakowanie w duże plecaki + jeden mały na wycieczki.
  Orientacyjny czas trekkingów:
  Trekking Pidurangala +/- 1,5h. Stopień trudności średni. Końcówka trekkingu to najbardziej wymagający kawałek ze względu na dużo, śliskich skał. Konieczne sportowe obuwie,
  Trekking Ramboda Falls +/- 40 min, do pokonania schody oraz trochę przewyższeń,
  Trekking Little Adam’s Peak +/- 1,5h. Do pokonania schody oraz trochę przewyższeń,

 • Zasady wjazdu – Paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od daty wjazdu na Sri Lankę. Wymagana jest wiza turystyczna. Władze Sri Lanki podjęły decyzję o wprowadzeniu z dniem 1 stycznia 2012 r. systemu elektronicznej autoryzacji wjazdu – Electronic Travel Authorization (ETA), co oznacza że wniosek wcześniej składa się online. Na tę chwilę to koszt około 40$. Pomagamy z formularzem.

 • Szczepienia – Obowiązkowe: brak. Zalecane: WZW A, WZW B, błonica, dur brzuszny, tężec, krztusiec, japońskie zapalenie mózgu, wścieklizna, COVID-19. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ.

 • Minimalna liczba uczestników by potwierdzić grupę i termin to 10. Czas do którego potwierdzimy wyprawę w wybranym terminie to najpóźniej 20 dni przed datą rozpoczęcia wyprawy.

 • Noclegi i wyżywienie – Nocujemy w hotelach, apartamentach, guesthouse’ach. . Pokoje posiadają łóżka zarówno jednoosobowe jak i dwuosobowe. Może się zdarzyć, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju z jednym dużym łóżkiem podwójnym z osobą tej samej płci. Szacowana kwota na wyżywienie w granicach 200USD (w zależności od preferencji).


 • Pogoda – Na Sri Lance panuje klimat równikowy, czyli przez większość dni w roku jest bardzo ciepło i wilgotno. Średnia temperatura około 28-30 stopni Celsjusza w dzień i około 24 w nocy. Można nastawić się na zabranie letnich ubrań. W regionach górskich ( Haputale, Ella) będzie chłodniej, tutaj może przydać się bluza, sweter.

 • Przelot i bagaż – Po wcześniejszym uzgodnieniu z nami możesz kupić bilety we własnym zakresie (bo, np. masz kartę zniżkową lub chcesz dolecieć z innego miasta). Natomiast my oferujemy bezprowizyjną pomoc. Wyszukujemy najbardziej korzystne połączenia lotnicze. Każdy uczestnik zostanie poinformowany o cenie biletu przed jego zakupem, a następnie poproszony o wpłatę środków na jego zakup. Staramy się proponować najkorzystniejsze połączenia lotnicze, dlatego daty wylotu/powrotu mogą ulec zmianie +/- 2 dni (po wcześniejszym ustaleniu z grupą).

Etapy płatności - Płatność w ratach!

1 rata

950zł

w ciągu 3 dni od zawarcia Umowy

2 rata

1500zł

w ciągu 14 dni od potwierdzenia wyprawy przez Organizatora

3 rata

1500

na 30 dni przed rozpoczęciem wyprawy

Zgłoś się

Wypełnij krótki formularz zgłoszeniowy. Po odebraniu Twojego zgłoszenia skontaktujemy się z Tobą.

  Covid - bezpieczna rezerwacja

  * Gwarantujemy zwrot środków w ciągu 14 dni na wszystkie wyprawy, na wypadek gdyby wyprawa nie mogła się odbyć, plan nie byłby możliwy do zrealizowana z powodu pandemii COVID-19. Bilety lotnicze natomiast kupowane są od firmy zewnętrznej linii lotniczych. Przy zakupie można dokupić dodatkową usługę (w zależności od linii lotniczej może być wliczona w cenie biletu), dzięki której w przypadku gdyby nagle zmieniły się przepisy wjazdowe, zostały wprowadzone obostrzenia uniemożliwiające realizację planu, bilety będzie można przebukować na inny termin/kierunek.

  * Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji z podróży z przyczyn losowych w tym zachorowania na COVID-19. Poinformuj Nas o chęci kupna Ubezpieczenia przy podpisaniu Umowy lub do 7 dni licząc od daty wystawienia Umowy. Po tym okresie nie będzie już możliwości wykupienia Ubezpieczenia od Kosztów Rezygnacji.

  *Możesz przylecieć na Sri Lankę z Polski, jeśli posiadasz zaświadczenie o przyjęciu szczepienia przeciwko COVID-19. Szczegółowe informacje na temat zasad wjazdu do Sri Lanki znajdują się na https://www.srilanka.travel/helloagain/

  *Pozostawiamy sobie lekki margines na modyfikacje planu z przyczyn nie zależnych od Nas (bo np. wstęp do którejś z atrakcji zostanie ograniczony z powodu COVID-19 lub warunków atmosferycznych)

  ODWIEDŹ NASZ

  Instagram